piątek, 25 maj 2018 18:13

Columna Medica Rajd Safari rozpoczęty

Napisane przez
W piątek 25 maja w Drawsku Pomorskim rozpoczął rajd Columna Medica Rajd Safari
piątek, 25 maj 2018 09:40

Mapki odcinków specjalnych

Napisane przez

Mapki odcinków specjalnych

piątek, 18 maj 2018 15:22

87 załóg zgłoszonych do rajdu

Napisane przez

87 załóg stanie na starcie rajdu Columna Medica Rajd Safari. Rajd odbędzie się w dniach 25-26 maja w stolicy polskiego off roadu – Drawsku Pomorskim. Rajd stanowi 2. Rundę Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Baja, a także 3. i 4. Rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w rajdach terenowych.

Informujemy, że zawodnicy biorący udział w rajdzie Columna Medica Rajd Safari mają możliwość udziału w Shakedown podczas którego będzie można sprawdzić pojazdy i przetestować je na wytyczonych szlakach.

Trzecia runda Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Baja odbędzie się  w dniach 25-26 maja w Drawsku Pomorskim. Tym razem rajd zorganizowany zostanie pod nazwą Columna Medica Rajd Safari. Organizatorami rajdu są Fundacja Baja Poland oraz Stowarzyszenie M-FOR SPORT.

Baza rajdu będzie znajdowała się na przedmieściach Drawska Pomorskiego ( przy rampie kolejowej przy drodze w kierunku Oleszna), natomiast odcinki specjalne tradycyjnie rozegrane zostaną na poligonie drawskim.

25 maja (piątek) zwodnicy biorący udział w rajdzie będą musieli przejść procedurę odbioru administracyjnego w biurze rajdu, które zlokalizowane będzie w budynku Informacji Turystycznej w Drawsku Pomorskim przy ul. Kolejowej 1 (budynek dawnego dworca).

Kolejnym etapem będą badania techniczne, a następnie, podobnie jak podczas poprzedniego rajdu zawodnicy przemieszczą się na trasę odcinka Super Specjalnego, gdzie będą mogli zapoznać się z przebiegiem trasy tego odcinka. Po powrocie do bazy rajdu zawodnicy wezmą udział w odprawach. Honorowy start rajdu odbędzie się na pl. Konstytucji w Drawsku Pomorskim. Z tego miejsca zawodnicy wystartują do odcinka Super Specjalnego rajdu. To wstęp do rajdu, który pozwoli sprawdzić zawodnikom przygotowanie pojazdów oraz własne umiejętności. 10 kierowców, którzy wywalczą najlepsze czasu podczas odcinka Super Specjalnego weźmie udział w piątkowy wieczór w ceremonii wyboru pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.

W sobotę ( 26 maja) zawodnicy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim. Zawodnicy każdej z grup będą mieli do przejechania dwa odcinki specjalne.

W miasteczku rajdowym zlokalizowanym przy rampie kolejowej (droga na Oleszno) nie zabraknie atrakcji dla kibiców – tu odbędą się spotkania ze sportowcami, będzie można przyjrzeć się pracy serwisów, a także wziąć udział w konkursach i zabawach. Kibicom odwiedzającym miasteczko czas umilą DJ-e z projektu Deep Sesje.

czwartek, 03 maj 2018 18:57

Pojedź w rajdzie bez licencji

Napisane przez

W nadchodzącym rajdzie Columna Medica Rajd Safari, który odbędzie się w dniach 25-26 maja w Drawsku Pomorskim będą mogli wziąć udział również kierowcy bez licencji rajdowych.

wtorek, 10 kwiecień 2018 22:09

2 runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych

Napisane przez

W dniach 25-26 maja w Drawsku Pomorskim odbędzie się 2 runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 2 Runda Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, a także 2 Runda Pucharu Polski w Rajdach Baja.