piątek, 25 maj 2018 18:13

Columna Medica Rajd Safari rozpoczęty

W piątek 25 maja w Drawsku Pomorskim rozpoczął rajd Columna Medica Rajd Safari
W piątkowy poranek załogi przeszły odbiory administracyjne i badania techniczne. W godzinach popołudniowych rozegrany został odcinek Super Specjalny rajdu. Wcześniej wszyscy zawodnicy zaprezentowali sie na oficjalnej ceremoni startu  w centrum Drawska Pomorskiego.

Prolog o  wytyczony został na terenie pasa taktycznego na poligonie drawskim. Już pierwsze kilometry rajdu pokazały, że rywalizacja rajdowa będzie zacięta do samego końca. Najlepszy czas po  prologu w ramach Mistrzostw Polski osiągnęła załoga z numerem 102 Małuszyński/Małuszyńska jadąca Mini All4Racing. Na drugiej pozycji uplasowała się załoga z numerem 104 Molgo/Jandrowicz jadaca Toyotą Hilux. Na trzeciej pozycji po odcinku uplasowała się załoga z numerem 105 Grajek/Brakowiecki jadąca BMW X5

10 zawodników, którzy osiągnęli najlepsze czasy na prologu o godz. 19:30 w biurze rajdu dokonało wyboru pozycji startowych do sobotniego odcinka startowego. W sobotę na zawodników czekają dwa odcinki specjalne, natomiast w sobotę w godzinach popołudniowych poznamy zwycięzców rajdu.